Bref

6 порад, як запобігти засміченню унітаза та впоратись із ним

Забитий унітаз – не те, з чим Вам хотілося б зіткнутися. Це неприємно, брудно і може завдати значної шкоди. І хоча унітази із системою змивання забиваються рідко, краще зробити все можливе, щоб мінімізувати ризик.

На щастя, є багато запобіжних заходів, щоб захистити унітаз від вапняного нальоту і підтримувати систему змивання у справному стані. Ми зібрали 6 дій, які допоможуть запобігти засміченню унітаза, а також поради, що робити, якщо він все ж забився.

1. Дивіться, що Ви туди кидаєте

Часто причиною засмічення унітаза стає те, що в нього кинули якусь річ, яка не має туди потрапляти. Тож найкраще, що Ви можете зробити, щоб Ваш туалет не забивався, – просто бути уважним і подбати, щоб усі в домі розуміли, що унітаз – це не сміттєвий бак, не можна кидати туди що завгодно!

Гості також мають знати про небезпеку засмічення унітаза, і це досить делікатне питання. Непросто розповідати гостям про правила користування туалетом, і якщо з ним щось трапиться, вони можуть бути надто збентежені, щоб зізнатися, що кидали туди щось стороннє.

Чому б не повісити знак, аби уникнути незручної ситуації? Просто щоб нагадати гостям та всім мешканцям, що гігієнічні рушники, ватні подушечки, вологі серветки і зубна нитка можуть забивати унітаз і їх треба викидати у сміттєвий кошик.

Зрештою, якщо Ви постійно стикаєтеся з цією проблемою, подумайте про те, щоб змінити туалетний папір. Двошаровий туалетний папір, хоч і приємніший на дотик, іноді може забивати унітаз, якщо змити забагато за раз.

Туалетний папір.

2. Регулярне чищення

Регулярне чищення та підтримання туалету в чистоті – ще один крок для захисту від засмічення. Щоб змивання працювало на повну силу (а це запорука того, що туалет не забиватиметься), чистіть унітаз під обідком. Маленькі отвори, через які вода стікає в чашу, розташовані саме там, і вони можуть із часом забиватися.

Також не завадить час від часу чистити бачок унітаза, якщо до нього легко дістатися. Причина засмічення може бути тут, якщо нарости мікроорганізмів перешкоджають вільному потоку води або механізм закупорюється. Тому варто спускати воду з бачка та добре вичищати його приблизно раз на рік.

Регулярне чищення туалету.

3. Бережіть Ваш унітаз від вапняного нальоту

Вапняний наліт – основна причина неприємних коричневих плям в унітазі, що може призвести до засмічення, перешкоджаючи вільному руху трубою (U-подібним коліном).

Будь-яка вода, але особливо жорстка, містить мінерали (кальцій, вапно, магній та залізо), які відкладаються на стінках труб і в чаші унітаза. Вапняний наліт утворюється, коли вода випаровується і лишаються ці мінерали. Відкладення збирають на себе бруд та бактерії і розростаються шар за шаром.

Вапняний наліт не лише неприємний і негігієнічний, а й може призводити до звуження труб і засмічення унітаза. Наскільки ця проблема актуальна для Вас, залежить від жорсткості Вашої води. Навіть якщо у Вас порівняно м’яка вода, бажано очищувати унітаз від нальоту, а в районах із жорсткою водою це необхідно.

Утворенню вапняного нальоту можна запобігти, постійно використовуючи туалетні блоки і кубики для зливного бачка. По-перше, вони допомагають боротися з відкладенням вапняного нальоту, а по-друге, прості у використанні. Кубики для зливного бачка особливо ефективні, бо запобігають утворенню вапняного нальоту в бачку і маленьких отворах під обідком, а також у решті унітаза.

Якщо вапняний наліт вже утворився і тепер Вас цікавить, як його позбутися, Вам знадобиться гель для чищення унітаза Bref Гель 10 в 1. Цей засіб для чищення на основі кислоти приникне у забруднення, і, використовуючи йоржик, Ви швидко видалите найстійкіший вапняний наліт.

Унітаз без вапняного нальоту.

4. Змивайте правильно

Принцип зливного механізму полягає в тому, що велика кількість води зливається і у вирі змиває відходи з унітаза, проштовхуючи їх U-подібним коліном. Якщо кількість води недостатня, її сили може не вистачити, щоб цей процес пройшов повністю, і туалет може забитися.

Увага до екологічних питань призвела до суворої регуляції використання води в туалетах. Поширеною стала подвійна система змивання, і багато хто поміщає цеглину в бачок унітаза. Зазвичай це ефективні методи, але майте на увазі: якщо ваш унітаз почав забиватися після того, як ви встановили засіб економії води, саме він може бути причиною проблеми.

Змивання води.

5. Вчасне втручання

Якщо щось впало до унітаза, не гидуйте, пірнайте за ним. Може, це прозвучить жахливо, але кілька неприємних хвилин можуть врятувати Вас від більшої проблеми. Якщо, наприклад, розчіска або тюбик пасти пройде U-подібним коліном, дістати їх буде дуже непросто.

Завжди тримайте вантуз біля унітаза
Крім того, завжди варто мати вантуз поряд з унітазом. Використовуйте його, якщо Вам здається, що туалет може забитися, і якщо знаєте, що туди потрапило щось стороннє. Швидке прочищання вантузом, імовірно, усуне всі засмічення, і вода знову буде змиватися вільно.

Якщо виникла проблема, не зливайте воду!
Дуже хочеться змити ще раз, але після цього засмічення, замість того щоб змитися, починає підніматися до Вас. Проте це найгірший сценарій. Принаймні зачекайте, доки рівень води опуститься, перш ніж знову зливати воду. А краще одразу скористатися вантузом і вирішити проблему безпосередньо.

Візміть йоржик.

6. Коли звертатися по допомогу професіонала

Якщо вантуз не допомагає й унітаз продовжує забиватися, тоді, ймовірно, час дзвонити професіоналу, і що раніше, то краще. Забитий туалет – це не лише негігієнічно, він ще й загрожує залити Вас та Ваших сусідів.

Небезпеки забитого туалету
Потоп у туалеті може пошкодити покриття підлоги, витекти в інші кімнати чи навіть просочитися в кімнати чи квартири нижніх поверхів. За найгіршого розвитку подій Ви зобов’язані будете відшкодовувати всі збитки.

Найчастіше забитий унітаз означає бруд, неприємний запах, незручності та витрати на те, щоб його прочистити.

Вчасне втручання професіонала може вберегти Вас від багатьох неприємностей.

Не будь гайковим ключем. Звернись по допомогу!