Bref

Знайдіть свій стиль для ванної кімнати

Якщо Ви будуєте власний будинок або плануєте ремонт, то повинні пам’ятати про те, що необхідно знайти стиль для своєї ванної кімнати. Це одне з найважливіших і найбільш використовуваних приміщень у Вашому будинку. Це не лише зона або кімната, де ми проводимо наші ранкові гігієнічні ритуали, але й місце, в якому ми, незважаючи на швидкий темп нашого життя, присвячуємо трохи часу собі, щоб відпочити та побути наодинці. Отже, ванна кімната має бути місцем, де ми почуватимемо себе комфортно. Якщо Ви матимете гарну ванну кімнату, яка відповідатиме Вашим смакам, Ви з нетерпінням чекатимете на гарячу ванну, в якій можна буде розслабитися після довгого робочого дня, і, можливо, будете більш заохочені виконувати стандартні щоденні процедури по догляду за шкірою.

Типи стилів інтер'єру ванних кімнат

В Інтернеті є багато тестів або навіть докладних посібників щодо того, як підібрати підходящий стиль для своєї ванної кімнати. Це може бути мінімалізм, модерн, традиційний стиль або стиль з використанням яскравих кольорів чи більшої кількості декоративних елементів, або навіть поєднання декількох стилів. Проте дехто з нас може  зупинити свій вибір не на певному дизайні чи естетичному рішенні своєї ванної кімнати, а надати перевагу суміші різних стилів відповідно до своїх потреб. Якщо у Вас достатньо місця, Ви можете навіть зробити так, щоб кожний закуток Вашої ванної кімнати виглядав по-різному. У будь-якому разі Вам слід дізнатися більше про стилі ванних кімнат, що є найбільш популярними.

Традиційний стиль

Якщо Ви надаєте перевагу традиційному стилю в інтер’єрі Вашого будинку, було б чудово використати цей стиль і для ванної кімнати також. Ванна кімната у традиційному стилі має офіційний або класичний дизайн. Цей стиль передбачає використання природного каменю, а також вінтажної арматури та ніш. Проте все одно існує багато варіантів вибору матеріалу. Мармур і граніт ідеально підходять для поверхонь, а темне дерево використовується для шаф, які доповнюють інтер'єр. Необхідно дотримуватись єдиного стилю у декоративних елементах, які використовуються у ванній кімнаті. Спробуйте знайти урни та горщики класичної форми та помістіть у них зелене листя чи квіти, щоб додати барв кімнаті. Крім того, дуже важливо підібрати колір для стін. Можна вибрати яскравий колір, наприклад, смарагдово-зелений або більш приглушений. Якщо Ви надаєте перевагу шпалерам, радимо обрати шпалери з класичним візерунком і дотримуватися такої ж класичної теми у виборі шторки для душу та білизни.

Традиційний стиль ванної кімнати.

Сучасний мінімалізм

Поняття мінімалізму відрізняються. Хтось може обрати нестандартний варіант і створити сучасну ванну кімнату зі скляними стінами та вмивальниками, а хтось може використовувати матеріали із дзеркальною поверхнею, щоб уся ванна кімната виглядала глянцевою та стильною. Незалежно від обраного дизайну, зазвичай суть сучасного мінімалістичного стилю полягає у створенні відчуття чистоти та відсутності зайвих речей, які захаращують кімнату. Це означає використання більшої кількості скляних і твердих робочих поверхонь. Крім того, на шафах не повинно бути зайвих художніх деталей. Оберіть для своєї ванної кімнати матеріали зі звичайної, екологічно чистої деревини, такої як пробкове дерево чи бамбук, і вмивальник із нержавіючої сталі.

Прихована за дзеркалом шафа буде хорошим місцем для зберігання косметики та засобів гігієни. Більшість людей надає перевагу білим кольорам в інтер’єрі ванної кімнати, але Ви можете вибрати будь-який інший нейтральний колір. Проте не забудьте додати яскравих акцентів за допомогою декоративних елементів. З цим завданням також прекрасно справляться квіти.

Сучасна ванна кімната в білому кольорі.

Еклектика та унікальність

Якщо Вам подобається розмаїття кольорів, сміливі дизайнерські рішення і, що найважливіше, Вам подобається, коли в інтер’єрі поєднані різні деталі, тоді Вам, імовірніше за все, підійде ванна кімната в еклектичному стилі. Він є ідеальним для поєднання різних стилів, передбачає оригінальність у використанні кольорових відтінків і матеріалів, а також  творчий підхід. Якщо Ви плануєте обрати саме цей стиль для своєї ванної кімнати, тоді у Вас може бути два варіанти.

У першому випадку рекомендується створити однорідний вигляд кімнати, однак не за рахунок монотонності кольорів стін. Використовуйте сміливі візерунки, наприклад, геометричні фігури або смуги, для створення акцентів у своїй ванній кімнаті. Однорідність досягатиметься шляхом повторення дизайнів, форм і кольорів.

У другому випадку можна змішати кілька різних стилів, наприклад, традиційну поверхню стільниці з глянцевим стилем умивальника. У цьому разі важливу роль відіграватимуть декоративні елементи та аксесуари. Використовуйте скляні банки, еклектичні кошики або лотки, щоб зберігати дрібниці й різні речі, наприклад, косметичні засоби. Крім того, слід правильно підібрати дизайн шторкки для душу. Він необов’язково має збігатися з дизайном інших речей у ванній кімнаті — швидше, доповнювати загальну картину, яку Ви собі уявляєте.

Ванна кімната зелено-синього кольору.

Процес вибору

Такі проекти з перетворення ванної кімнати завжди цікаві, але можуть бути виснажливими, якщо доводиться приймати багато важливих рішень одночасно. Ви можете вагатися щодо того, який матеріал використовувати, яка шторка для душу пасуватиме до кольору ваших стін, як створити місце для зберігання речей у своїй ванній кімнаті, не порушуючи її загальний дизайн. До того ж, у Вашому будинку може бути більше ніж одна ванна кімната, І  Вам теж потрібно буде їх оформити. У такому разі подумайте, для кого призначатиметься кожна ванна кімната. Ваша основна ванна кімната, безперечно, відрізнятиметься від ванної кімнати для гостей. Однак незалежно від того, який стиль Ви оберете для своєї ванної кімнати, він, безумовно, відображатиме Ваш характер і приноситиме Вам задоволення, а це, зрештою, головне. Отже, вирішіть, що саме Вам подобається найбільше, дослідіть доступні варіанти та починайте творити.