Bref

Зробіть свою ванну кімнату безпечним місцем для дітей

Сім’ї, у яких є діти, знають, як важко забезпечити їм безпеку у своєму домі. Для ванної кімнати застосовуються такі самі правила, як і для будь-якого іншого приміщення в домі. Важливо створити безпечний для дітей простір у ванній кімнаті.  У свою чергу, якщо Ви плануєте дизайн ванної кімнати спеціально для своїх дітей, необхідно також пам’ятати, що ванна кімната має бути місцем, яке заохочуватиме дітей вставати кожного ранку і йти вмиватися або приймати душ перед сном.

Правильний умивальник і висота унітаза

Незважаючи на те, що ванна кімната є однією з найменших кімнат у домі, це місце, яке може завдати найбільшого клопоту, якщо в родині є діти. Більшість батьків після появи дітей поспішають установити міні-раковини й унітази для своєї малечі. І хоча зазвичай це виглядає мило, більшість людей не хотіли б витрачати забагато грошей на предмети, з яких діти швидко виростуть, або просто не хочуть установлювати додаткову арматуру в маленькому просторі своєї ванної кімнати. Тож у такому разі краще встановити вищий умивальник, призначений для дорослих, і придбати табуретку для своєї дитини. Табуретку можна ставити в комору, коли вона не використовується, або віддати комусь після того, як діти підростуть.

Такий самий принцип можна застосовувати і до туалету. Незважаючи на доступність більшості ідей щодо дизайну невеликого туалету для маленьких дітей, які є чудовими варіантами для привчання дитини до туалету, ці ідеї врешті-решт можуть виявитися непрактичними. Краще зупинити вибір на унітазі стандартного розміру; вищі туалети також можуть не підійти. Щоб діти змогли дістати до унітазу використовуйте табурети. Крім того, діти зазвичай люблять усюди чинити безлад, тому необхідно забезпечити постійне очищення та прибирання цього місця.

Додаткове сховище

Найкращий спосіб переконати дитину прийняти ванну – це дати їй багато іграшок під час процедури купання. Хоч такий спосіб підготовки дитини до сну вас і задовольняє, прибирання безладу після купання може стати справжнім нічним жахом для Вас. Гарною порадою стане облаштування спеціального сховища для зберігання іграшок для купання у ванній кімнаті. Візьміть якійсь симпатичний кошик, що вписується в інтер’єр ванної кімнати, або виділіть для іграшок окрему шухляду в шафі для косметики. Просити дитину діставати іграшки для ванної перед кожним купанням і потім складати їх назад на своє місце – також непоганий спосіб привчити дитину до відповідальності. Дитина повинна знати, що після купання вона має скласти іграшки у спеціально призначене для цього місце.

Фарба та аксесуари

Якщо Ви створюєте дизайн дитячої ванної кімнати, важливо приділити більшу увагу вибору кольору фарби та аксесуарам, які плануєте розмістити у ванній кімнаті. Гарною ідеєю може бути вибір яскравих кольорів замість нейтральних. Це допоможе зробити час, який дитина проводить у ванній кімнаті, цікавішим . Крім того, ви можете додати дитячих аксесуарів, наприклад, шторку для душу з бетменом або рушник із міньйоном. Важливо виявити творчий підхід саме у виборі фарби й аксесуарів, а не обладнання, яке Ви встановлюєте у ванній кімнаті, адже воно зазвичай використовується всіма членами сім’ї впродовж тривалого часу. Щоб періодично змінювати колір стін, багато грошей не знадобитися, але встановлення нової сантехніки може бути дорогим задоволенням. За можливості варто вкладати гроші у якісне обладнання, що довго служитиме Вам навіть після того, як Ваша дитина подорослішає.

Низьке розташування гачків

Найбільшим випробуванням для дітей під час використання ванної кімнати спільно з дорослими є те, що для дітей все здається вищим і більшим. Однак установлення дорогої сантехніки, зокрема раковини або унітаза, спеціально для дитини може бути непрактичним, як уже зазначалося вище. Натомість можна додати інші дрібниці, які зроблять ванну кімнату придатною для використання дітьми. Рекомендуємо встановити тримачі для рушників або гачки на більш низькому рівні, щоб діти могли вішати свій одяг. Для цього можна використати незайнятий простір у ванній кімнаті, наприклад, місце під умивальником. Крім того, можна взагалі виділити цю зону у ванній кімнаті спеціально для дитини, де зберігати в одному місці її іграшки для купання та рушники.

Додайте трохи мистецтва

Ви можете не захотіти перетворювати свою «дорослу» ванну кімнату на ігрову зону для дітей, повністю змінюючи її дизайн, але, безперечно, Ви прагнете зробити ванну кімнату безпечним і цікавим для дітей місцем. Можна додати трохи яскравих малюнків з невеличкими повідомленнями, як-от: «почисти зубки», «помий ручки» або навіть звичайне привітання «доброго ранку». Вони не лише прикрасять ванну кімнату, але й стануть повчальними для Вашої дитини.

Заходи безпеки

Крім цікавого дитячого оформлення ванної кімнати, Ви повинні переконатись у тому, що вжито всіх заходів безпеки. Нижче наведено кілька пунктів, про які варто пам’ятати завжди.

  • Вимикайте з розетки електричні прилади, що використовуються у ванній кімнаті, наприклад, плойку, і прибирайте небезпечні предмети, наприклад, бритви, із зони досяжності дитини.
  • Перевіряйте температуру води; бажано встановити у ванній кімнаті прилади, що запобігають опікам гарячою водою.
  • Зачиняйте шафи на ключ, щоб діти не змогли дістатися до ліків або косметики.
  • Придбайте протиковзкі килимки для ванної кімнати, щоб дитина не травмувалася під час купання.
  • Уникайте декоративних елементів, виготовлених зі скла або інших крихких матеріалів.
  • Не залишайте дитину саму у ванній, особливо, якщо біжить вода.

Діти обожнюють чинити безлад і бешкетувати під час купання. Отже, аби щоденне купання приносило дітям більше задоволення, спробуйте дотримуватися зазначених вище порад і рекомендацій, щоб перетворити свою ванну кімнату на місце, до якого б діти йшли із радістю.