Bref

Красиві туалети: минуле, сучасне, майбутнє

Хоча туалет у тій формі, яку ми знаємо і любимо зараз, – відносно недавній винахід, публічні та приватні вбиральні існували від початків цивілізації. Технології змінилися, але бажання зробити туалетну кімнату красивим і спокійним місцем лишилося незмінним.

Стиль туалетів минулого – багате джерело натхнення для оформлення сучасних ванних кімнат. Вирушайте з нами у мандрівку часом і знайдіть новий стиль для Вашої вбиральні.

Романський стиль

Щоденні обмивання були дуже важливою частиною античної культури, тому античні цивілізації – особливо давньоримська – приділяли велику увагу обслуговуванню і дизайну своїх громадських басейнів і вбиралень. Це були публічні й колективні приміщення, де громадяни обговорювали політику й справи, поки «робили свої справи».

Хоча Вам може не сподобатися ідея колективного туалету, стилем романських вбиралень досі можна захоплюватися і надихатися. Зокрема, копії красивих романських мозаїк ефектно виглядатимуть у сучасних, більш приватних туалетах.

Мозаїка.

Красиві туалетні горщики

Після падіння Римської імперії вишуканість туалетів зникла на кілька століть.  Складні каналізації та системи водопостачання античного світу було занедбано, і наступною системою після варварської дірки в землі став скромний туалетний горщик.

Горщики тримали під ліжком або в шафі, і сторіччями люди просто виливали їхній вміст з вікон. Єдиним привабливим моментом у цьому процесі були самі горщики, які іноді виглядали дуже вишукано.

Антикварний нічний горщик може стати чудовим декором для сучасної ванної кімнати (наприклад, у ролі горщика для рослин). І екстреним рішенням, якщо в нашій сучасній системі щось раптом піде не так.

Стародавній туалетний горщик

Вікторіанський туалет. Коли Британія панувала над водами

Як же вікторіанці любили свої туалети! Для британців вони були символом промислової могутності та прогресу. Лондон тримав першість у системі міської каналізації, відкривши 1851 року першу громадську вбиральню і каналізацію, яку досі вважають одним з чудес світу. Гордість водопровідно-каналізаційною системою відбилася в оздобленні туалетів, і кожен пристойний дім міг похвалитися вишукано розписаними умивальниками і резервуарами. Це була золота доба для естетики туалетів!

Вікторіанський стиль і зараз можна зустріти в туалетних кімнатах дорогих будинків. В останні роки він переживає справжнє відродження. Тому досить легко знайти копії вікторіанських туалетних меблів і створити автентичний стиль XIX ст., але слід мати на увазі, що це обійдеться недешево.

Вікторіанський пісуар.

Ар-нуво

Наступний етап розвитку в дизайні туалетів розпочався по інший бік Ла-Маншу і став більш публічним. Центром стилю ар-нуво був, зокрема, Париж, де багато громадських будівель, в тому числі громадські туалети, перетворилися на дивовижно красиві приміщення. Жіночий туалет «Ла Мадлен» – напевно, найвідоміший приклад, але й про французьких чоловіків не забули. У Парижі й досі повно красиво оздоблених пісуарів.

Характерний квітковий стиль не так часто трапляється сьогодні, і знайти подібні чаші та умивальники непросто. Тому ар-нуво найчастіше стилізують у шпалерах. Знайшовши гарний зразок, Ви зможете прикрасити свою туалетну кімнату заплутаними квітковими принтами і створити дуже елегантний інтер’єр.

Ар-нуво туалет.

Сучасність: гідний туалет для кожного

«Гідне житло для кожного» – таке було післявоєнне гасло по всій Європі, і цей заклик до демократизації стосувався також туалету! Масове виробництво неминуче перетворило туалет на менш вишукану річ, і модерні вбиральні простіші порівняно з попередниками. Дизайнери інтер’єру 50-х, 60-х і 70-х компенсували це, використовуючи колір: багатство відтінків бежевого, зеленого і помаранчевого або кольорові смуги.

Останнім часом колір майже зник з дизайну туалетних кімнат, і переважна більшість сучасних вбиралень оформлені в білих відтінках. Але для тих, хто мріє про ретро-дизайн, є достатній вибір кольорової плитки.

Сучасний туалет.

Смарт-туалет

То що чекає на нас після скромного туалету? Тепер туалети стають дедалі більш технологічними. Вже тривалий час Японія – лідер у технологічних туалетах з різноманітними вбудованими ґаджетами і пристроями.

Із розвитком Інтернету речей вбиральні Заходу невдовзі зможуть продемонструвати справді корисні високі технології, які роблять більше, ніж просто обдування спини гарячим повітрям. Розумні туалети не лише будуть комфортнішими, а й поліпшать наше здоров’я, підвищуючи гігієну і навіть аналізуючи наші випорожнення.

Одна з найновіших моделей унітаза забезпечує максимальну гігієну, оскільки його взагалі не потрібно торкатися руками. Технологія включає голосову активацію, автоматичне підняття і опускання туалетного сидіння, автоматичне змивання і «чарівну паличку», яка за Вами прибирає!

І це ще не кінець. Смарт-технології в майбутньому можуть зекономити мільярди на охороні здоров’я, і схоже, що туалети тримають першість у цій революції. Аналіз калу та сечі – це вже реальність для деяких високотехнологічних будинків. Можна визначати такі хвороби, як діабет, і дані будуть відправлені на Ваш комп’ютер або навіть безпосередньо до Вашого закладу охорони здоров’я.

Для тих, хто готовий витратити немаленьку суму, деякі з цих технологій уже доступні. Станьте піонером у сфері туалетних технологій, і Ви неодмінно змусите про це говорити і викличете заздрість гостей.

Кнопки на смарт-туалеті.