Bref

Часті помилки оформлення ванної кімнати та як їх уникнути

Ремонт у ванній кімнаті може бути цікавим, творчим процесом, але, разом з тим, і досить виснажливим заняттям, яке має місце для помилок. Правильний вибір системи душу, гідроізоляції та навіть кольорової гами дуже важливий. Ви створюєте та реорганізуєте простір, щоб він якнайкращим чином відповідав Вашим потребам. Крім того, зважаючи на те, що більшість змін, які вносяться під час ремонту, робляться на тривалий час, важливо критично приймати рішення, щоб уникнути деяких поширених помилок в оформленні ванної кімнати.

Перед початком ремонту

Говорять, що профілактика – найкращий спосіб лікування. Тож перед початком ремонту або будівництва ванної кімнати необхідно врахувати кілька факторів і дотримуватися певного алгоритму.

  • У Вас має бути бачення того, як виглядатиме Ваш простір. Весь процес попереднього планування проходитиме легше, якщо Ви знатимете, чого хочете і як цього досягти.
  • Ви повинні заздалегідь визначити бюджет. Це дасть Вам уявлення про те, які ресурси є у Вашому розпорядженні.
  • Також необхідно ретельно зібрати інформацію щодо цього завдання, наприклад, з якого матеріалу Ви хотіли б ванну тощо. Намагайтеся бути відкритим для нових ідей, навіть якщо це передбачає невелике відхилення від початкового плану.
Стара ванна кімната.

Вибір правильного освітлення

Якщо Ви наносите макіяж або, наприклад, голитеся у ванній кімнаті, то, безумовно, розумієте важливість правильного освітлення. Тож однією з найважливіших порад, яку дасть більшість дизайнерів інтер’єру, є порада стосовно забезпечення якнайкращого освітлення. Освітлення передбачає не лише встановлення великої кількості освітлювальних приладів у стелі. Завдяки інноваційним продуктам, які щодня з’являються у продажу, Ви можете обрати різні варіанти освітлювального обладнання. Звісно, Ви мрієте про природне світло, яке потрапляє крізь велике вікно, але це може бути непрактично для ванних кімнат,  оскільки вони є зонами приватності. Для переобладнання освітлення радимо обрати будь-який з цих варіантів: робоче освітлення, яке зазвичай найкраще підходить для нанесення макіяжу та може бути встановлене біля дзеркала, місцеве освітлення, якщо потрібно спрямувати світло на певну ділянку ванної кімнати, і, зрештою, розсіяне світло, яке можна регулювати відповідно до свого настрою. Ви можете встановити у ванній кімнаті кілька варіантів освітлення одночасно.

Яскравий умивальник для ванної кімнати.

Обов’язково зробіть гідроізоляцію

Гідроізоляція є одним з найважливіших завдань під час ремонту. Будь-яка помилка коштуватиме Вам не лише великих грошей, але може завдати шкоди й іншим приміщенням у домі — особливо це стосується кімнат, розташованих безпосередньо під ванною кімнатою. Найкращим способом гідроізоляції є використання мембрани на усій площині ванної кімнати. Це дасть можливість запобігти протіканню води; крім того, фарба на стінах триматиметься довше.

Створення місць для зберігання

Нікому не подобається неохайний вигляд ванної кімнати, в якій пензлі для макіяжу лежать на умивальнику, а рушники ледь не вивалюються на підлогу. Це негігієнічно та створює вигляд захаращеності. Отже, під час ремонту важливо створити у ванній кімнаті достатньо місць для зберігання. Важливо встановити шафу належного розміру для  засобів гігієни, косметики, електричних приладів та інших необхідних речей у ванній кімнаті — відтак всі ці речі постійно будуть в одному місці, і Вам не доведеться йти до іншої кімнати, щоб щось узяти перед прийомом душу. Однак якщо у Вашій ванній кімнаті мало місця, Вам потрібно буде проявити трохи фантазії для створення місць для зберігання. Приховані за дзеркалами шафи або настінні полиці можуть стати чудовим рішенням для маскування безладу. Також гарною ідеєю для створення місць для зберігання є використання нестандартних зон, зокрема: зони над дверима ванної кімнати, під підвісним умивальником або вздовж шторки для душу.

Повна полиця для ванної кімнати.

Порада професіонала

Більшість із нас недооцінює складності ремонтних робіт та не вважає за потрібне звернутися до професійного дизайнера для розробки такого проекту. Дехто хоче уникнути зайвих витрат, а хтось вважає, що зможе все зробити власноруч. Однак яким би простим не виглядав проект, необхідно порадитися з експертом, аби упевнитися, що місце у ванній кімнаті використовуватиметься раціонально. Іноді картинка, яку ми собі уявляємо, може бути непрактичною в реальному житті. Професійний дизайнер допоможе Вам розпланувати приміщення та надасть поради щодо того, де можна придбати потрібні матеріали або інше обладнання. Також дизайнер зможе допомогти Вам не вийти за межі визначеного бюджету, пропонуючи ідеї, прийнятні для Вашого гаманця.

Розкішний туалет.

Вентиляція

Ми часто забуваємо про важливість вентиляції у ванній кімнаті. Згадайте лише, як некомфортно Ви себе почуваєте після прийняття гарячого душу у маленькій ванній кімнаті, особливо із зачиненим вікном. Це може статися через погану вентиляцію та високий рівень вологості,  що не лише заважає вільно дихати, але й руйнує фарбу на стінах. Крім того, надмірна вологість може призвести до появи плісняви, якої і досить дорого позбутися. Отже, Ви повинні забезпечити достатній рівень вентиляції у своїй ванній кімнаті. Якщо неможливо зробити вікно, рекомендуємо вкласти гроші в якісний витяжний вентилятор, який витягуватиме зайву вологу. Зазначені вище поширені помилки в оформленні ванної кімнати можуть Вам дорого  коштувати, адже Ви змушені будете витратити багато грошей і часу на їх подальше усунення, що, врешті-решт, створить багато незручностей. Перш ніж почати проект ремонту або будівництва, важливо скласти контрольний список цих можливих помилок, щоб за будь-яку ціну їх уникнути та дійсно створити місце, в якому Ви відпочиватимете тілом і душею.