Bref

Чому мій туалет має неприємний запах?

Ви впевнені, що у Вашому туалеті неприємний запах, але не впевнені чому?

У туалеті часто може з’являтися неприємний запах, і іноді може бути важко визначити причину його появи. Можна регулярно прибирати туалет та освіжати його, проте все одно неприємний запах може залишатися.

У будь-якому разі завжди є причина появи неприємних запахів у туалеті! Нижче розглянуто деякі очевидні причини появи запаху та запропоновано деякі поради щодо того, як назавжди усунути запах і насолоджуватися приємним ароматом у туалеті щодня.

Що спричиняє появу запаху в туалеті?

У цій статті ми розглянемо три причини появи неприємного запаху в туалеті. Усі вони є найпоширенішими причинами запаху, а також місцями, які часто залишаються без уваги під час прибирання в туалеті.

  1. Пліснява та відкладення залишків сечі на з’єднаннях унітаза
  2. Водорості у зливному бачку
  3. Неприємнй запах з каналізації

1. Як позбутися запаху сечі

Запах сечі часто залишається в туалеті. Часто цей запах може бути не дуже різким. Однак щоразу, заходячи в туалет, Ви відчуватимете через нього дискомфорт. Запах сечі становить більшу частину неприємних запахів, оскільки його джерелом є місця, які ми не так регулярно очищуємо. Навіть якщо Ваш унітаз та зливний бачок сяють чистотою, запах сечі все одно може відчуватися. Причиною запаху є відкладення бруду в прихованих ділянках – під сидінням або під обідком унітаза. Щоб вирішити цю проблему, необхідно зняти сидіння та ретельно очистити його. Зняти сидіння унітаза неважко. Зазвичай усього лише потрібно відкрутити дві гайки в задній частині системи. Якщо Ваш туалет в належному стані, це можна зробити вручну.

Після того як сидіння буде знято, Ви зможете його ретельно почистити. Найважливіше – Ви зможете почистити керамічну поверхню унітаза навколо кріплень і самі кріплення сидіння. Це дві ділянки, які Вам ніколи не вдасться очистити, якщо не зняти сидіння, і на них, найімовірніше, містяться відкладення сечі, що спричиняють неприємний запах. За допомогою зубної щітки з твердою щетиною почистіть усі закутки, забезпечуючи ретельне очищення місць, які є ймовірним джерелом неприємного запаху. Ще однією гарною порадою є промити сидіння унітаза та його кріплення під дуже гарячою водою, за можливості замочивши у воді частини, що знімаються.

Жінка, яка чистить унітаз.

2. Як позбутися водоростей у зливному бачку

Усередині багатьох зливних бачків спостерігається невелике наростання водоростей, і зазвичай це не є проблемою. Однак якщо туалет не використовувався протягом довгого часу й вода в ньому не змивалася або якщо протягом довгого часу не виконувалися очищення та дезінфекція зливного бачка, з нього може почати йти неприємний затхлий запах. Якщо ви вважаєте, що у Вашому зливному бачку є надмірне наростання водоростей, цю проблему можна вирішити за допомогою ретельного очищення бачка описаним нижче способом.

  1. Спорожніть зливний бачок, вимкнувши постачання води та зливши всю воду змиванням.
  2. Коли бачок буде порожнім, нанесіть стандартний засіб для очищення туалету, наприклад Bref 10x Effect, і ретельно потріть щіткою з довгою ручкою (але не тією самою, що використовується для чищення унітаза, – найкраще використовувати для цих ділянок різні щітки).
  3. Коли бачок стане чистим, рекомендовано використовувати туалетну таблетку для зливного бачка (Bref Duo Cube). Вона не лише допоможе запобігти появі водоростей у бачку, але й підтримуватиме чистоту та свіжість Вашого туалету.

Корисна порада: є одна дуже поширена причина появи затхлого запаху у ванній кімнаті, на яку часто не звертають уваги та яка може зовсім не бути пов’язаною зі станом унітаза. Якщо Ваші зубні щітки зберігаються в закритій чашці або в закритому контейнері, на дні цього тримача для щіток може накопичуватися волога, яка з часом може стати причиною появи неприємного запаху. Часто в появі такого запаху звинувачують унітаз, хоча насправді проблема не в цьому.

Рожева щітка.

3. Чому мій туалет має неприємний запах каналізації?

Якщо Ваш туалет має запах каналізації, це означає наявність проблем у системі каналізації. Сучасний туалет спроектовано так, щоб утримувати неприємні запахи за допомогою сифона, який запобігає потраплянню неприємних запахів каналізації до туалетної кімнати, і каналізаційного стояка (система вентиляції повітря), який забезпечує виведення будь-яких токсичних газів. Якщо ці системи не спрацьовують, імовірні причини цього такі:
  1. Якщо Ви не користувалися туалетом упродовж довгого часу, вода внизу могла випаруватися, залишивши прогалину, через яку може проходити повітря з каналізації. У цьому разі Ви легко вирішите цю проблему звичайним змиванням!
  2. Якщо в каналізаційному стояку є тріщина або стояк забитий, запах з каналізації може потрапляти у Ваш дім. Якщо каналізаційний стояк забитий, Ви можете спробувати вирішити цю проблему власноруч, якщо Вам вдасться дістатися до верхньої частини труби. Або зверніться до професійного сантехніка.
  3. Зрештою, причиною появи каналізаційних запахів можуть бути тріщини у каналізаційних зливних трубах за унітазом або порушення герметизації між цими трубами та унітазом. У таких ситуаціях, якщо у Вас немає достатньо досвіду для вирішення цієї проблеми, краще звернутися по допомогу до професійного сантехніка.

Як підтримувати запах свіжості в туалеті

Після того як Ваш туалет стане чистим і свіжим, вжийте заходів для збереження чистоти та свіжості надовго! Киньте таблетку Bref Duo Cube у зливний бачок, і вода залишатиметься блакитною протягом наступних 800 змивань. Кожне змивання не лише забезпечуватиме очищення унітаза та зливного бачка, але й запобігатиме наростанню водоростей і появі вапняного нальоту.

Якщо до зливного бачка важко отримати доступ, іншим рішенням більшості проблем, які були розглянуті в цьому розділі, засобом усунення неприємних запахів є використання туалетного блока. Підвісьте туалетний блок Bref Blue Aktiv на стінку унітаза, і Ваш туалет очищатиметься свіжою блакитною водою протягом наступних 2100 змивань. Кожне змивання не лише забезпечуватиме очищення унітаза, але й запобігатиме появі вапняного нальоту.

Ваш туалет має неприємний запах, але Ви не знаєте чому? У нас є відповіді на Ваші запитання. Дізнайтеся про найпоширеніші причини таємничої появи неприємних запахів та як їх позбутися!