Bref

Чому не працює змивання в унітазі

Хоча ми не говоримо про це відкрито, більшість із нас, добре це чи погано, проводить значну кількість часу у ванній кімнаті. Це місце, де ми можемо побути наодинці із самими собою. Чому б не скористатися цим часом на повну та не присвятити його собі, перетворивши ванну кімнату на свою фортецю, в якій Вам буде спокійно та затишно? Щоб Ви могли почуватися комфортно щоразу, заходячи до ванної кімнати, дотримуйтеся наведених нижче семи порад.

Особливість системи змивання в унітазі полягає в її простоті. Це нескладний механізм, тому якщо щось працює не так як слід, несправність, імовірно, можна виправити власноруч без додаткових труднощів.

Як працює система змивання

Сучасний туалет із системою змивання має два основні компоненти – зливний бачок і сифон (також відомий як гідравлічний затвор). Сифон герметично відділяє вашу Ванну кімнату від іншої частини туалету, запобігаючи потраплянню в кімнату будь-яких неприємних запахів або газів з каналізації, до якої під’єднано унітаз. Зливний бачок – це водний резервуар, в якому збирається велика кількість води, що дуже швидко зливається через сифон. Завдяки силі гравітації ця велика кількість води, яка проходить через унітаз, проштовхує все через сифон униз, у каналізацію, при цьому в трубі залишається певний об’єм свіжої води до наступного змивання. Секрет успішного механізму змивання полягає у швидкій подачі великої кількості води в унітаз. Якщо є щось, що перешкоджає цьому потоку води, імовірно, система змивання погано справлятиметься зі своїм завданням.

Система змивання унітаза.

Чому система змивання працює неналежним чином? – Недостатнє змивання

Якщо під час змивання унітаз недостатньо очищується, імовірно, вивільнюється недостатня кількість води або потік води надто повільний. У будь-якому разі спочатку слід зазирнути під кришку бачка. Перевірте рівень води. Рівень води повинен майже досягати переливної труби після того, як бачок повністю наповнився водою. Якщо рівень води занизький, його легко відрегулювати. Потік води всередину бачка контролюється клапаном, під’єднаним до поплавка. Точку, в якій цей поплавок зупиняє потік води в бачок, можна відрегулювати (зазвичай за допомогою гвинта або ручки на клапані), тому Вам потрібно буде виконати таке регулювання, щоб поплавок і важіль могли підніматися вище, перш ніж перекриватиметься потік води з крана. Якщо це не допомагає, можливо, поплавок проколотий або клапан зламаний. У будь-якому разі відповідну частину потрібно буде замінити, а для цього Вам може знадобитися допомога професіонала.

Зливний бачок.

Чому система змивання працює неналежним чином? – Відсутнє або дуже погане змивання

Якщо змивання зовсім не відбувається, імовірно, є несправність в основному механізмі змивання, розташованому всередині бачка. Під час змивання ручка тисне на важіль з ланцюгом на кінці. Цей ланцюг під’єднано до спускного клапана внизу бачка, який піднімається, щоб спустити воду вниз. Після виходу всієї води спускний клапан знову стає на місце, і нова вода, що затікає в бачок, своєю масою притискає та закриває клапан знов. Якщо цей механізм не працює, це означає, що один із цих основних компонентів зламаний або неправильно відрегульований. Якщо ручка бовтається або не створює достатній тиск, це може спричиняти проблему. Хоча це простий компонент, іноді досить важко правильно відрегулювати ручку так, щоб вона працювала належним чином.

Якщо причиною несправності не є поганий контакт між ручкою та механізмом змивання, далі слід перевірити ланцюг. Можливо, ланцюг усередині бачка необхідно відрегулювати. Він має бути не сильно натягнутий, проте не має бути надто вільним. Знову ж таки, залежно від моделі унітаза, це досить легко регулюється. Зрештою, можливо, необхідно замінити сам спускний клапан. У рідкісних ситуаціях спускний клапан може зноситися або стати крихким і не закривати герметично отвір, не даючи змогу бачку наповнитися достатньою кількістю води між змиваннями.

Внутрішні компоненти зливного бачка.

Чому після змивання вода продовжує витікати з бачка?

Ще однією проблемою, яка збільшує витрату води, не такою критичною, але яка дуже дратує, є те, що вода постійно продовжує витікати з бачка. У більшості ситуацій ця проблема спричиняється тим, що встановлено зависокий рівень води в бачку, а отже вода постійно затікає в переливну трубу. Зазвичай причиною цієї проблеми є підвищений тиск води в усій системі водопостачання Вашого будинку. Однак проблему можна легко вирішити, відрегулювавши положення важеля поплавка на заслінці, як описано вище (див. опис проблеми недостатнього змивання). У більш рідкісних ситуаціях проблему може бути спричинено спускним клапаном, який пропускає воду. У цьому разі необхідно замінити спускний клапан. Спускні клапани коштують недорого, і процедура їх заміни досить проста. Усього лише вимкніть подачу води та спустіть воду, яка є в бачку, щоб спорожнити його. Тоді витягніть старий, зношений спускний клапан і замініть його на новий. Якщо Ви не хочете виконувати цю роботу власноруч, зверніться до сантехніка.

Змивання

В унітазі є проблема недостатнього, відсутнього або надмірного змивання? Не панікуйте: часто ці проблеми можна легко вирішити.