Bref

Як найефективніше використати простір маленької ванної кімнати?

Кожен з нас хотів би мати ідеальну ванну кімнату, в якій би поміщалося все необхідне, і яка водночас не виглядала б тісною чи захаращеною речами. Чим менша ваша ванна кімната, тим важче у ній усе вмістити. Рішення щодо дизайну, кольорів та елементів декору мініатюрної ванної кімнати мають бути ретельно обдуманими та зваженими. Гарною рекомендацією є використання у дизайні ванної кімнати технік, які створюватимуть ілюзію додаткового простору; такі розумні рішення дійсно допоможуть розширити обмежений простір Вашої ванної кімнати!

Зміни в дизайні для маленької ванної кімнати

В Інтернеті можна знайти багато ідей дизайну маленьких ванних кімнат. Якщо Ви не плануєте  витрачати на ремонт багато коштів, для Вас, можливо, буде краще залишити свій оригінальний дизайн, але додати функції, які б могли його доповнити. Можливо, у кутку ванної кімнати є ніша, з якою Ви просто не знаєте як упоратися. Замість того, щоб витрачати гроші на те, щоб ліквідувати її, краще проявіть фантазію й закцентуйте увагу на привабливості цієї ніші.

Маленька ванна кімната.

Круглий умивальник

Якщо Ваша ванна кімната маленька і має квадратну форму, радимо вибрати шафу під умивальник круглої форми замість квадратної. Гострі кути квадратної шафи візуально зменшуватимуть простір приміщення. До того ж, завдяки поєднанню двох різних форм – квадратної та круглої – Ваша ванна кімната матиме більш привабливий вигляд.

Круглий умивальник.

Дзеркала на стіні

Кожному професійному дизайнеру інтер’єрів відомо, які дива можуть творити дзеркала. Дзеркала ідеально підходять для маленького простору, оскільки вони візуально розширюють його. Гарною порадою щодо візуального збільшення маленької ванної кімнати буде збільшення розміру дзеркала; можна навіть установити дзеркало на всю стіну за умивальником. Це дизайнерське рішення гарантує не лише гарний вигляд, але є дуже практичним, особливо для тих пар, які щоранку сперечаються через те, чия черга користуватися дзеркалом. Якщо у Вас немає можливості встановити дзеркало на всю довжину стіни або потрібно повісити лише одне, зупиніть свій вибір на овальному дзеркалі. З таким дзеркалом стелі Вашої кімнати здаватимуться вищими, і, до того ж, такі дзеркала зараз дуже модні.

Дзеркало на стіні.

Монтаж крана

Ви можете обрати кран, що монтується на стіну, замість великого крана, який займає все місце в маленькій ванній кімнаті. Це дасть змогу звільнити багато простору; відтак можна буде використати ділянку під краном і встановити полиці, щоб створити додаткове місце для зберігання речей. У продажу доступно кілька варіантів дизайну з різними формами крана, які підійдуть ванній кімнаті будь-якого розміру.

Кран на стіні.

Використання дверного прорізу

У маленькій ванній кімнаті необхідно раціонально використовувати кожний закуток, і дверний проріз не є винятком. Ви можете повісити полиці над дверним прорізом і зберігати там речі , для яких у Вас не знайшлося місця. Крім того, встановлення вішалки для рушників на дверях, а не на стіні, є більш ергономічним рішенням.

Скляні банки для повсякденних речей

Можливо, Ви маєте нові косметичні засоби та засоби з догляду за шкірою, які використовуєте щодня, але Ви не знайшли місця у ванній кімнаті для їх зберігання? Використання скляних банок для зберігання такої продукції є гарною ідеєю. Ці ненав’язливі декоративні елементи можна розмістити поряд із умивальником або на будь-якій полиці, яку Ви плануєте встановити у своїй ванній кімнаті. Найважливіше, що за допомогою таких банок Ви зведете до мінімуму нагромадження речей у маленькій кімнаті, і вона виглядатиме більш впорядкованою.

Стельові світильники

Можливо, Вам було б зручно наносити макіяж безпосередньо у ванній кімнаті, однак Ви не можете це робити через недостатнє освітлення. У цьому разі рекомендується виділити кошти на встановлення якісних стельових світильників. У продажу доступно кілька варіантів стельових світильників, які дають змогу регулювати інтенсивність світла залежно від Вашого настрою. Тепер Ви зможете насолоджуватися яскравим освітленням під час нанесення макіяжу та приглушеним, теплим світлом під час прийняття ванни.

Світло у ванній кімнаті.

Скляні двері або занавіски?

Скляні двері душової кабіни візуально розширюють ванну кімнату, проте для того, щоб їх відкрити чи закрити, може знадобитися багато простору. Тому використання гарних шторок або, можливо, розсувних скляних дверей є кращим варіантом. Для підтримання чистого та сяючого вигляду дверей обов’язково необхідно регулярно їх очищувати за допомогою спеціальних миючих засобів.

Правильний колір

Колір фарби, який Ви обираєте для фарбування маленької кімнати, дуже впливає на візуальне сприйняття її розміру. Якщо у Вас маленька ванна кімната, необхідно вибирати світліші або нейтральні відтінки. Такі кольори не лише візуально збільшуватимуть маленький темний простір, але й робитимуть його яскравішим. Можна навіть зупинити свій вибір на великих візерунках на стіні; наприклад, дизайн з великими смугами світлих кольорів робитиме вашу ванну кімнату візуально більшою, ніж вона є насправді. Тим не менш, це не означає, що слід зовсім відмовитися від яскравих кольорів у ванній кімнаті. Ви можете створити кольорові акценти за допомогою декоративних елементів або повсякденних речей, що зберігаються у ванній кімнаті, наприклад, рушників або дзеркальних рам.

Ванна кімната в яскравих кольорах.

Використання правильного кахлю

Раціональним рішенням для маленької ванної кімнати є вибір однакового для стін і підлоги кахлю. Можна навіть вибрати однакові кахлі для облицювання бокової частини ванни та стіни. Завдяки обом цим  методикам маленька ванна кімната виглядатиме як єдине широке полотно з мармуру, а отже здаватиметься більшою.

Пересувні предмети

У Вас немає місця для монтажу предметів на стіну або для зберігання всього необхідного на полицях? Тоді знайдіть удома або придбайте кілька пересувних предметів та використайте їх у своїй ванній кімнаті. Наприклад, стіл з відкритою основою або, коліщатками під ним є ідеальним рішенням. Маленька ванна кімната, на перший погляд, може видатися невеликим, обмеженим простором, але за допомогою правильних дизайнерських рішень і елементів декору вона буде виглядати просто ідеально.