Bref

Як чистити унітаз

У Вас немає часу або бажання чистити унітаз щотижня? Ви хочете дізнатися, як підтримувати чистоту туалету, докладаючи мінімум зусиль? Хочете впевнитись, що вибрані Вами засоби забезпечать належну чистоту?

Тоді ця пам'ятка з корисними порадами щодо прибирання туалету саме для Вас.

Як часто потрібно чистити унітаз?

Чищення унітазу може стати наріжним каменем у хатній роботі. Це завдання, якого ми боїмося і намагаємося доручити іншим. Однак, завдяки простому алгоритму дій і правильним чистячим засобам, чищення унітазу перетворюється в надлегке завдання. Зазвичай рекомендовано чистити унітаз один раз на тиждень. Дійсно, щоб скоротити час прибирання туалету, краще перетворити цю процедуру на Вашу щотижневу звичку.

Чистьте унітаз щотижня, щоб забруднення не накопичувались і не ставали критичними. Якщо плями залишатимуться на унітазі довше, вони міцно пристануть до поверхні й матимуть неприємний запах. Крім того, кожних два місяці слід проводити генеральне чищення. Воно  передбачає чищення зовнішньої поверхні унітаза та внутрішньої поверхні зливного бачка.

Чому необхідно підтримувати чистоту туалету?

Звичайно, прибирання важливе з міркувань гігієни та естетики, проте найголовнішою причиною, напевно, є неприємний запах, який з’являється за нерегулярного чищення. Особливо ця проблема стосується сидіння унітаза, яке може бути найбруднішим. Воно виготовлене з матеріалів, на яких збирається багато бактерій, а в його кріпленнях і менших рухомих частинах може легко накопичуватися бруд, який починає неприємно пахнути, якщо його регулярно не вичищати. Отже, слід ретельно очищати всі комплектуюючі унітаза: витирати плями та відчищати кріплення маленькою щіточкою, запобігаючи накопиченню бруду.

Унітази переважно виготовлені з кераміки, яка є чудовим матеріалом для підтримання гігієни. Його глянцева поверхня є непористою, нелипкою та стійкою до стирання (ця поверхня відштовхує бруд, якщо  на ній немає глибоких подряпин). Тож, як не дивно, ця ділянка потребує найменшої уваги. Щоб плями не накопичувалися, потрібно всього лише використовувати туалетний блок і регулярно його замінювати.

Чищення унітаза.

Які засоби необхідні для чищення унітаза?

Щітка: щітка для унітазу, безперечно, є важливим інструментом. За можливості слід придбати не об'ємну  щітку, яка б могла проникати у важкодоступні місця, наприклад, під обідок унітаза. Без такої щітки прибирання може бути не достатньо ретельним, а місця можливого розмноження мікробів ніколи не очищатимуться належним чином.

Ганчірка для прибирання або губка: необхідно також мати ганчірку для прибирання або губку, щоб протирати обідок унітаза та сидіння. Ці частини унітаза слід очищати автономно від внутрішньої частини унітаза, використовуючи спеціальні засоби для очищення (зазвичай кремові).

Маленька щіточка: крім основної щітки для чищення унітазу, рекомендовано мати меншу щіточку для чищення верхньої його частини, а особливо місць кріплення сидіння та інших важкодоступних місць. Якщо не вдається знайти спеціальну щіточку для цього завдання, можна скористатися звичайною зубною щіткою. Якщо у вас є дві старі зубні щітки, ви можете використовувати одну для чищення обідка унітаза, а іншу – для чищення сидіння.

Шкребок або пемза: додаткове знаряддя для професійного використання. Використовується для відчищання застарілих плям, особливо під обідком унітаза. Однак слід уникати занадто абразивних засобів.

Засоби для чищення унітаза.

Які переваги та недоліки використання різних типів засобів для очищення унітазів?

Домашні засоби чищення унітазу: домашні засоби для чищення унітазу можуть бути ефективними та дешевими, але тільки якщо у Вас є достатньо часу та терпіння для приготування сумішей із правильними пропорціями.

Піноутворювальні засоби для очищення туалету: піноутворювальні засоби є ефективними, проте їх використання потрібує багато часу, і крім того, вони призначені для глибокого очищення, а не для щоденного використання.

Рідкі засоби та гелі для чищення: ідеально підходять для щоденного та регулярного використання. Ефективний засіб для очищення унітазу та його регулярне використання – усе, що потрібно для чистоти. Для регулярного використання ми рекомендуємо засоби Bref Fragrance, які підтримують гігієнічну чистоту і блиск унітазу та очищують його від вапняного нальоту, залишаючи при цьому приємний запах.

Як потрібно чистити унітаз?

Як і багато інших домашніх справ, рекомендовано починати чищення унітазу з найменш забруднених місць: почніть із сидіння та рухайтеся далі до нижньої частини унітазу. Такий підхід не лише забезпечує ефективне очищення накопиченого бруду, а й демонструє, чистота яких частин унітаза є пріоритетною. Сидіння унітаза – це місце, де накопичується велика кількість мікробів і неприємних запахів, адже на ньому залишаються плями сечі, що не змиваються водою й спричиняють неприємний запах. Очищення ділянки під обідком унітаза є наступним важливим завданням, оскільки там накопичується найбільше бруду, що глибоко в’ївся. Причиною є недостатнє промивання цієї зони під час змивання, адже саме завдяки функції змивання решта унітаза залишається чистою. Нанесіть трохи рідини для чищення унітаза під обідок і ретельно потріть туалетною щіткою. Наостанок слід приділити увагу нижній частині унітаза та сифону. Просто нанесіть ще трохи рідини для чищення та потріть усі ділянки, до яких можна дістати щіткою.

Крім того, не слід забувати про приховані частини унітаза, такі як задня частина інсталяції та ділянка під зливним бачком. Обов’язково час від часу очищуйте всі труби та місця з’єднання труб. Якщо не приділяти цим дліялнкам належної уваги під час щотижневого чищення, вони дуже забруднюються.

Вам потрібні поради щодо чищення унітазу? Наша універсальна пам'ятка дасть відповіді на ваші запитання. Дізнайтеся, як правильно чистити унітаз і звести до мінімуму час прибирання в туалеті!