Bref

15 фактів, які Ви не знали про туалет

Найдорожчі і найстрашніші туалети та туалети, які становлять найбільшу художню цінність…

Відвідування туалету – звичайна для нас усіх справа, хоча туалетні звички деяких людей і спосіб використання ними туалету є досить незвичайними. Ознайомтеся з п’ятнадцятьма фактами про туалет у різних країнах світу.

1. Робота всього життя пішла нанівець

За оцінками більше 7 мільйонів американців втрачали свій телефон в унітазі. Це велика кількість втраченого часу, контактів і, можливо, даних. Але для деяких людей це може виявитися справжньою трагедією. Для Кені Веста, донька якого у 2016 році змила в унітаз його iPhone, це була особлива втрата. На цьому телефоні він зберігав усі створені ним найновіші реп-пісні!

Телефон у туалеті.

2. Пильнуйте того, хто з Вами по сусідству

Відомо, що Австралію населяють різні види ядовитих повзучих істот, але австралійці ніколи не заглядають під сидіння унітаза, цим самим наражаючи себе на небезпеку.Червоноспинний павук – особливо відомий персонаж таких історій, і хоча випадки укусів нечасті, проте вони були смертельними.

Червоноспинний павук.

3. Мистецтво заради мистецтва?

Приз за туалет, який становить найбільшу художню цінність за всю історію, безперечно має перейти до Марселя Дюшана, який став відомим, шокувавши мистецький світ тим, що представив на художній виставці, що відбулася в 1917 році, пісуар, встановлений на п’єдесталі! «Фонтан» – так Марсель назвав свій витвір – досі вважається видатною пам’яткою в історії мистецтва...

4. Цілий статок за туалет

Найдорожчим унітазом у світі вважається золотий унітаз Hang Fung вартістю 5 мільйонів доларів США. Золотий унітаз установлено в демонстраційній туалетній кімнаті, що має назву «Золота зала», в Гонконзі, і він доступний лише для публічного перегляду!

Золотий унітаз від Hang Fung.

5. Спопеляючий вогонь

У деяких частинах світу люди готові віддати все за тепло. Крім того, в умовах надзвичайного холоду інколи вогонь доступніший, ніж проточна вода. Тому в деяких найхолодніших місцях використовуються туалети, що спалюють відходи життєдіяльності. Вони перетворюють відходи на нешкідливий попіл, який не має запаху!

6. Сьогодні засідає палата лордів?

Багато людей вважає палату лордів у британському парламенті трохи старомодною. Ця палата державних діячів засідає вже протягом багатьох століть і має власні церемонії. Одне з найпочесніших місць у будівлі парламенту посідає унітаз, датований 1870-ми роками, який ще й досі працює. Це рідкісний зразок унітаза «Бремар». Ця марка була такою ексклюзивною свого часу, що її назва була синонімом слова «розкішний».

Будівля парламенту Великобританії.

7. Не ставайте на сидіння унітаза – мікроби дістануть Вас і там!

Доведено, що під час змивання мікроби з унітаза можуть розлітатися на відстань до 2 метрів, а це вагома причина, щоб закривати кришку унітаза.

8. Спустити три роки життя в унітаз

За оцінками середньостатистична людина проводить три роки свого життя сидячи в туалеті!

9. Всесвітній день туалету!

Уявіть собі, таке свято дійсно існує. І його причина є набагато серйознішою, ніж може здатися на перший погляд. Всесвітній день туалету святкується 19 листопада, і його метою є покращення санітарно-гігієнічних умов мільярдів людей у світі, у яких немає туалету (у 40 % населення світу немає туалету).

Всесвітній день туалету.

10. Туалетне божевілля

Фільм «Психо» був першим фільмом, у якому показали процес змивання в туалеті. Для деяких глядачів з більш пуританськими поглядами це було занадто і зрештою вони подали скаргу, заявивши, що сцена змивання в туалеті є непристойною.

11. Ти маєш хибне уявлення, друже

Стародавні римляни не мали туалетного паперу - вони використовували змочену у воді губку, прикріплену до кінця палиці. Звідси походить англійський вираз, що дослівно перекладається як «взятися не за той кінець палиці» та означає, що хтось неправильно розуміє ситуацію, що склалася.

12. Відомі пісні про туалет

Туалету присвячено ряд пісень, найвідомішою з яких, імовірно, є пісня Джонні Кеша «Змитий з ванної кімнати твого серця».

Джонні Кеш виглядає похмуро.

13. Збережений для майбутніх поколінь

Предметом гордості Південної Кореї є тематичний парк і музей, присвячені туалету! Навіть сама будівля, в якій виставлено колекцію рідкісних речей, має форму унітаза. Це місце дійсно варто того, щоб його відвідати хоча б раз у житті…

Музей туалету в Південній Кореї.

14. Ретельне обстеження

Унітази в Німеччині відомі тим, що мають лоток для огляду. Так звана «континентальна полиця» дає змогу її користувачам добре оглянути продукти своєї життєдіяльності перед змиванням.

15. Відомий у Японії

Туалети є важливим предметом обговорень у Японії. Оскільки туалет у Японії протягом багатьох століть мав вигляд дірки в землі, японці полюбили туалет у західному стилі в роки американської окупації та почали його використовувати самі. Сучасні японські туалети, особливо відомої марки Toto, є найбільш технологічними туалетами у світі, які оснащені обігрівачами сидіння, засобами для очищення та навіть музикою!

Туалет у Японії.

Чи знаєте Ви…
Який найдорожчий туалет у світі?
Яка найвідоміша пісня про туалет?
Яка найцінніша річ, яку загубили в унітазі?